24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zakaz handlu w niedzielę coraz bardziej się oddala?

Sklepy mogłyby być otwarte, ale krótko

Zakaz handlu w niedzielę budzi spore kontrowersje. Czy kompromis zadowalający rząd, branżę handlową i klientów jest w ogóle możliwy? Prace na nowymi przepisami trwają, ale okazuje się, że jest szansa na porozumienie w tej kwestii.

Według informacji „Rzeczpospolitej”, nowa propozycja odnośnie zakazu handlu w niedzielę zakłada m. in. że sklepy będą czynne, jednak niedługo – do południa lub 13.00 (możliwa byłaby jedna zmiana). Wspomniane ograniczenia nie dotyczyłyby jednak aptek oraz stacji benzynowych.

Czytaj także: Co myślą Polacy o zakazie handlu w niedzielę?

Przedstawienie oficjalnych propozycji nastąpi w środę na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, którego przewodniczącym jest poseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Abramowicz. Zdaniem polityka, proponowane rozwiązanie stanowi kompromis pomiędzy całkowitym zakazem handlu, a ograniczeniem pracy w niedzielę do dwóch niedziel w miesiącu.

Jeśli uda się osiągnąć kompromis, możliwe, że nowelizacja zacznie obowiązywać już w 2018 roku. PwC informuje, że zakaz handlu w niedzielę może kosztować polską gospodarkę prawie 10 mld zł. Według Konfederacji Lewiatan, Skarb Państwa straci 1,8 mld zł.

(SE.pl/ rp.pl)


 

sejm

gospodarka

sklepy

zakaz handlu

handel

praca

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 21:32
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58