24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Żadna podróż nie jest tylko fantastyczna i bajkowa”

Podróżnicy zakochani w świecie na antenie Nowa TV

– Podróże stały się bardzo ważną częścią naszego życia – mówili w Nowa TV podróżnicy Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak, autorzy książki „Zakochani w świecie. Malezja”. Jak przyznają, w tej chwili połowę czasu spędzają w podróży, a połowę pisząc o nich. Przyznają, że wyprawy nie tylko wzbogacają, ale też uczą siebie nawzajem.

Jarosław Podolak opowiedział, że jego przygoda podróżnika rozpoczęła się od groźnej diagnozy lekarskiej – miał bowiem zawał serca w wieku ok. 40 lat. – Trzeba to życie od razu zmienić, żeby było już tylko lepiej – mówił na antenie Nowa TV.

– Ja to nazywam takim „kopem od życia”, czerwoną lampką, która nam się zapaliła – dodała Joanna Grzymkowska-Podolak. W opinii podróżniczki „albo robimy to, o czym myślimy i o czym marzymy, albo nam życie przecieka przez palce”.

Zobacz także: „Tu i teraz”. Świat oczyma misjonarzy

Kluczowe decyzje pary zapadły jeszcze w szpitalu. Podróżnicy na pierwszy cel swojej podróży wybrali Maroko. Zawiedli się jednak zwiedzaniem z biurem podróży. Kolejne wyjazdy organizowali już na własną rękę – jak przyznają, w ten sposób możliwe jest dotarcie do prawdy o danym miejscu.

– Myślę, że chyba bardziej niż odwaga potrzebna jest ciekawość podróży – stwierdziła w rozmowie z Joanną Dunikowską Joanna Grzymkowska-Podolak, która odwiedziła już z mężem m. in. Maroko, Indie, Melezję.

(„Tu i teraz”)


 

podróżnicy

Joanna Grzymkowska-Podolak

Jarosław Podolak

podróże

Tu i teraz

joanna dunikowska

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lipca 2017 schedule 09:10
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03