24h online
Zadłużenie Polaków stale rośnie. W ostatnim roku o 11 mld zł źródło: Pixabay

Zadłużenie Polaków stale rośnie. W ostatnim roku o 11 mld zł

Badanie BIG InfoMonitor

Polski dług publiczny przekroczył bilion złotych. Oprócz tego mamy też długi osobiste i to spore – wyliczył BIG InfoMonitor. Jak się okazuje, coraz większe kłopoty mamy też ze spłatą kredytów.

Zgodnie z wynikami badań BIG InfoMonitor Polacy są zadłużeni na 53 mld 690 mln zł. Rekordzista ma do spłaty 102 mln zł. Dług niestety stale rośnie – dane pochodzą z końca 2016 r. Rok wcześniej był niższy aż o 11 mld zł.

Kwota zadłużenia rozkłada się na dwa miliony 322 tysiące statystycznych Polek i Polaków. Co gorsza, dług nie pochodzi tylko z niespłacanych kredytów. Największe problemy z płatnościami mamy jeśli chodzi o regulowanie rachunków i alimenty.

Czytaj także: Sprawdź, jak wygląda zadłużenie Polski

Przeanalizowano także miejsce zamieszkania dłużników. Najmniej solidni mieszkają w woj. kujawsko-pomorskim , lubuskim i dolnośląskim. Tam aż co 10 osoba nie reguluje należności w terminie. Ich przeciwieństwem są mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski.

(„24 godziny”)

społeczeństwo

zadłużenie

finanse

dług

badanie

kredyt

bizens

Redakcja 24 godziny
date_range 7 kwietnia 2017 schedule 14:02

– Człowiek, który nie jest profesjonalnie przygotowany, nie jest w stanie zweryfikować treści umów – mówił w programie „Super temat” w Nowa TV Michał Wawrykiewicz. Adwokat, który komentował działalność firm lichwiarskich podkreślał, że lepiej wydać 100 zł na poradę prawnika, niż stracić oszczędności życia. Barbara Husiew, wiceprezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, podkreślała, że „takie praktyki powinny być absolutnie zakazane”.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 09:52