24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Żaden rząd nie wygra z dopalaczami”

A szemrany biznes się rozwija

Czy uda się w końcu raz na zawsze zlikwidować rozkręcony na dobre handel dopalaczami? Szanse są marne. - To jest walka, która nie będzie miała końca – twierdzą politycy i eksperci.

Sześć lat temu ówczesny premier Donald Tusk wypowiedział wojnę handlarzom dopalaczy. Co zostało po walce? Handel znikł z ulic i przeniósł się do internetu, gdzie roi się od ogłoszeń. Diler pod wskazany adres dowiezie dopalacz w ciągu kilkudziesięciu minut.

Sławomir Neuman, był wiceminister zdrowia zapewnia, że w walce z handlarzami nadal kibicuje, ale w sukces nie wierzy. - To jest walka, która nie będzie miała końca i ja nie mam złudzeń. Ani temu rządowi ani naszemu ani następnemu nie uda się wygrać z dopalaczami – mówi polityk Platformy Obywatelskiej.

Oficjalnie dopalacze promowane są jako odczynnik chemiczny nie do spożycia, co umożliwia bezkarną sprzedaż. Walka z dopalaczami polega głównie na dopisywaniu kolejnych substancji na listę środków zakazanych. Nawet jeśli dojdzie do wpisania, to natychmiast pojawia się nowa substancja i legalna sprzedaż rozpoczyna się od nowa.

(„24 godziny”)

24 godziny

policja

polska

dopalacze

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 20:20
Ogromna plantacja konopi zlikwidowana w Opolu
Zatrzymano dwóch plantatorów

Dwie spektakularne akcje policji wymierzone w hodowców marihuany na Dolnym Śląsku. W hali produkcyjnej w Opolu policjanci CBŚP zabezpieczyli 1000 krzewów konopi oraz sześć kilogramów gotowej do sprzedaży marihuany. Kolejne 30 kilogramów można było uzyskać z plantacji konopi, ukrytej w kompleksie leśnym na terenie powiatu średzkiego.

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 12:56