24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zablokowali dojazd prezesowi. Protest w obronie szpitala

Ważą się losy katowickiego szpitala

Mieszkańcy Katowic, lekarze i pielęgniarki protestowali przeciwko połączeniu Szpitala w Murckach z Górnośląskim Centrum Medycznym na Ochojcu. Na znak protestu zablokowali dojazd do pracy... prezesowi szpitala.

Szpital Murcki jest zadłużony nawet ponad 7 mln złotych. Władze Katowic, które nadzorują jego działalność uważają, że dla lecznicy jedynym ratunkiem jest połączenie z oddalonym o 5 kilometrów Górnośląskim Centrum Medycznym.

Mieszkańcy dzielnicy Murcek i personel tego szpitala uważają, że połączenie jest równoznaczne z likwidacją. - To jest ukryta forma zwolnienia personelu. Ja jestem chirurgiem i w centrum medycznym na Ochojcu takiego oddziału nie ma, więc co ja miałbym tam robić – zastanawia się Krzysztof Czarnecki, chirurg ze szpitala Murckiego.

Obecnie plan jest taki, żeby na Ochojcu zlokalizować te oddziału, których pacjenci wymagają zabiegów i operacji. Na Murckach ma być utworzone centrum rehabilitacji.

W najbliższych dniach władze Katowic mają się spotkać z mieszkańcami i personelem Szpitala Murckiego.

(24 godziny)

likwidacja

katowice

leczenie

szpital

Redakcja 24 godziny
date_range 4 stycznia 2017 schedule 19:36
Rzeszów: kto odpowie za śmierć półrocznego Maksa?
Wraz siostrą trafił do szpitala ze śladami pobicia

Niespełna sześciomiesięczny chłopiec z poważnymi obrażeniami został w piątek przewieziony do rzeszowskiego szpitala, gdzie kilka godzin później zmarł. Chłopcu towarzyszyła jego 2,5-letnia siostra, która również miała ślady maltretowania. Rodzice dzieci po przesłuchaniu zostali wypuszczeni na wolność. Zarzut morderstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem usłyszał znajomy pary. Sekcja zwłok ustali dokładną przyczynę śmierci małego małego Maksymiliana.

Redakcja 24 godziny
date_range 31 lipca 2017 schedule 11:19