24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zabił dwóch pieszych. Teraz namawia innych do łamania przepisów

Skandaliczne wideo krąży w sieci

Pięć lat temu w Poznaniu Marek C. spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Kierowca jechał ponad 100/h, kiedy uderzył w pieszych. Został skazany na cztery lata więzienia i dostał zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Kiedy przedterminowo wyszedł z więzienia, zapomniał jednak o wypadku. Teraz podżega innych do popełnienia przestępstw.

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Marek C. po wyjściu z więzienia zamieszczał nagrania, na których widać, jak namawia kolegów do łamania przepisów drogowych.

Sprawą zainteresowała się policja. – Niektóre z tych nagrań, które dokumentowały eskapady po mieście tego człowieka razem z jego kolegami, trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego, który wszczął już w tej sprawie postępowanie wyjaśniające – wyjasnił „24 godzinom” mł. Asp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nagrania przejrzała także Prokuratura Krajowa, która stwierdziła, że pirat drogowy nie wyciągnął wniosku z wcześniejszego wyroku i przedterminowe zwolnienie go z więzienia było błędem.

Marek C. za podżeganie innych kierowców do łamania kodeksu drogowego może trafić do więzienia na 8 lat.

(„24 godziny”)

 

24 godziny

kierowca

śmierć

samochód

wideo

piesi

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 2 grudnia 2016 schedule 21:35
Tragedia podczas kąpieli – nie żyje niepełnosprawne dziecko
W pobliżu znajdowała się terapeutka

10-letnie dziecko utonęło w trakcie kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – informuje RMF FM. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ustali dokładne przyczyny śmierci chłopca. Śledczy ustalą także czy terapeutka ponosi odpowiedzialność za tragedię.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 14:14