24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Zabił dwóch pieszych. Teraz namawia innych do łamania przepisów

Skandaliczne wideo krąży w sieci

Pięć lat temu w Poznaniu Marek C. spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Kierowca jechał ponad 100/h, kiedy uderzył w pieszych. Został skazany na cztery lata więzienia i dostał zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Kiedy przedterminowo wyszedł z więzienia, zapomniał jednak o wypadku. Teraz podżega innych do popełnienia przestępstw.

Na swoim profilu na portalu społecznościowym Marek C. po wyjściu z więzienia zamieszczał nagrania, na których widać, jak namawia kolegów do łamania przepisów drogowych.

Sprawą zainteresowała się policja. – Niektóre z tych nagrań, które dokumentowały eskapady po mieście tego człowieka razem z jego kolegami, trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego, który wszczął już w tej sprawie postępowanie wyjaśniające – wyjasnił „24 godzinom” mł. Asp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nagrania przejrzała także Prokuratura Krajowa, która stwierdziła, że pirat drogowy nie wyciągnął wniosku z wcześniejszego wyroku i przedterminowe zwolnienie go z więzienia było błędem.

Marek C. za podżeganie innych kierowców do łamania kodeksu drogowego może trafić do więzienia na 8 lat.

(„24 godziny”)

 

24 godziny

kierowca

śmierć

samochód

wideo

piesi

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 2 grudnia 2016 schedule 21:35
Kamery w każdym policyjnym mundurze?
Zmiany od 2020 roku

Sprawę zmarłego Igora Stachowiaka poznaliśmy dzięki zapisowi z kamery w paralizatorze. Bez niego bylibyśmy skazani na domysły, a być może nawet mataczenie. W grudniu MSWiA zapowiedziało, że do 2020 roku każdy funkcjonariusz wychodzący na patrol będzie miał kamerę. Takie rozwiązanie sprawdziło się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 16:36