24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Za chwilę gdzieś poleje się krew”

Komentarz Rzecznika Praw Obywatelskich

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich był gościem programu „Teraz ja!”. W rozmowie z Tomaszem Sekielskim, rzecznik stwierdził, że spór wokół Sejmu wymknie się spod kontroli i poleje się krew wśród protestujących.

- Żyjemy niestety z taką obawa, że za chwilę gdzieś poleje się krew – powiedział Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich ocenił, że manifestacje przed Sejmem i zamieszanie wokół ograniczania pracy mediów w parlamencie może się szybko rozwinąć w niebezpieczną stronę.

- W momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że rozmontowywane są bezpieczniki państwa czyli na przykład niezależne sądy, to nie ma innej formy protestu niż wyjść na ulicę. To powoduje duże napięcie społeczne trudne do opanowania. Boję się co może się wydarzyć w następnych dniach czy tygodniach – stwierdził Bodnar.

W trakcie piątkowych obrad Sejmu, poseł Michał Szczerba (PO) na mównicy ustawił kartkę z napisem „wolne media”. To na znak protestu przeciwko planom marszałka, który chce mocno ograniczyć pracę dziennikarzy na terenie parlamentu. Marszałek Marek Kuchciński wyłączył z obrad posła Szczerbę. Wtedy zaczęła się blokada mównicy przez posłów opozycji. Ponadto od piątku Komitet Obrony Demokracji prowadzi protesty przed Sejmem i Kancelarią Prezydenta. Protestowano również przed Trybunałem Konstytucyjnym.

(„Teraz ja!”)

sejm

teraz ja!

program publicystyczny

KOD

adam bodnar

manifestacja

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 21:33