24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Z nieba leciały kawałki lodu. Skutki nawałnic nad Polską

W weekend znów burzowo

Woda w piwnicach i mieszkaniach, zapchane i przepełnione studzienki kanalizacyjne, zniszczone maszyny gospodarskie – tak wyglądają skutki wtorkowej nawałnicy, jaka przetoczyła się nad Polską.

W Radomsku we wtorek woda zalała piwnice i wdarła się do mieszkań. W rwący potok zamieniły się też ulice. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Ale Radomsko to nie jedyne miejsce, gdzie jeszcze dziś krajobraz przeraża.

W województwie łódzkim strażacy interweniowali ponad 300 razy. Najgorzej było w powiecie łódzkim wschodnim. Tutaj w Giemzowie wichura zmiotła z ziemi i zdemolowała stodoły. Mieszkańcy nie byli przygotowani na tak gwałtowną zmianę pogody. – Tutaj to były kawałki lodu. Tu było biało, cała ta dróżka to była biała – mówi jedna z mieszkanek. We wsi wciąż trwa liczenie strat.

Trudno było także w Gorzowie Wielkopolskim. Tu balkon pod ciężarem wody runął na samochód. Na szczęście w aucie nikogo nie było.

Czytaj także: Bosak odczepił się od wozu strażackiego i zabił kobietę

Ulewne deszcze, burze, a nawet trąby powietrzne i grad to efekt konfrontacji gigantycznych mas powietrza, charakterystyczny dla przełomu wiosny i lata.

Według prognoz w czwartek i w piątek w całym kraju ma być słonecznie, ale w weekend pogoda może się zmienić. W sobotę w niektórych miejscach np w centrum Polski znów pojawią się burze.

(„24 godziny”)

ulewa

deszcz

pogoda

burza

nawałnica

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 21:33

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09