24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Z nieba leciały kawałki lodu. Skutki nawałnic nad Polską

W weekend znów burzowo

Woda w piwnicach i mieszkaniach, zapchane i przepełnione studzienki kanalizacyjne, zniszczone maszyny gospodarskie – tak wyglądają skutki wtorkowej nawałnicy, jaka przetoczyła się nad Polską.

W Radomsku we wtorek woda zalała piwnice i wdarła się do mieszkań. W rwący potok zamieniły się też ulice. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Ale Radomsko to nie jedyne miejsce, gdzie jeszcze dziś krajobraz przeraża.

W województwie łódzkim strażacy interweniowali ponad 300 razy. Najgorzej było w powiecie łódzkim wschodnim. Tutaj w Giemzowie wichura zmiotła z ziemi i zdemolowała stodoły. Mieszkańcy nie byli przygotowani na tak gwałtowną zmianę pogody. – Tutaj to były kawałki lodu. Tu było biało, cała ta dróżka to była biała – mówi jedna z mieszkanek. We wsi wciąż trwa liczenie strat.

Trudno było także w Gorzowie Wielkopolskim. Tu balkon pod ciężarem wody runął na samochód. Na szczęście w aucie nikogo nie było.

Czytaj także: Bosak odczepił się od wozu strażackiego i zabił kobietę

Ulewne deszcze, burze, a nawet trąby powietrzne i grad to efekt konfrontacji gigantycznych mas powietrza, charakterystyczny dla przełomu wiosny i lata.

Według prognoz w czwartek i w piątek w całym kraju ma być słonecznie, ale w weekend pogoda może się zmienić. W sobotę w niektórych miejscach np w centrum Polski znów pojawią się burze.

(„24 godziny”)

ulewa

deszcz

pogoda

burza

nawałnica

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 21:33
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05