24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wyrok za pobicie studentów z zagranicy

Brutalny napad w Bydgoszczy

W bydgoskim sądzie zapadł wyrok dla sześciu mężczyzn za atak na studentów z Turcji, Słowacji i Czech. Do zdarzenia doszło w maju tego roku na bydgoskich bulwarach.

10 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata, to kara dla trzech napastników. Tym, którzy brali bardziej aktywny udział w zdarzeniu, sad wymierzył karę surowszą, roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.

To był ekspresowy proces. Wyrok zapadł już na czwartym posiedzeniu sądu i pokrywa się z tym, o co wnioskowała prokuratura. Wszyscy skazani zostaną objęci dozorem kuratora. Każdy z nich zapłaci też 500 zł grzywny. Dodatkowo, sąd zadecydował, że muszą przeprosić tych, których napadli.

Najmłodszy za skazanych niedawno skończył 20 lat. Pozostali są niewiele starsi. Większość z nich nie ma stałego zajęcia. Niektórzy są znani policji z drobnych występków. Nieprawomocnego wyroku nie chcieli komentować.

(24 godziny)

wyrok

studenci

bydgoszcz

erasmus

napad

Redakcja 24 godziny
date_range 30 grudnia 2016 schedule 20:42
Studenci z Sopotu trafili na bruk
Dramat żaków

Na spakowanie swojego dobytku mieli pół godziny. W poniedziałek nad ranem studenci Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie zostali eksmitowani z akademika. W dodatku ich uczelnię zamknięto. Około 40 osób zostało bez dachu nad głową, bez możliwości kontynuowania nauki i nawet bez słowa wyjaśnienia.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lutego 2017 schedule 15:08