24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wyjątkowe modelki pokazały swoją kobiecość na wybiegu

„Piękne nad życie” i niezwykle dzielne

Mają zaledwie po kilkanaście lat, ale za sobą już porcje strachu, rozpaczy, a czasem zwątpienia ponad miarę. Na szczęście ostatecznie zwyciężyły. Mowa o wyjątkowo dzielnych pacjentkach z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, które wzięły udział w pokazie mody „Piękne nad życie”.

U Ewy Styś zaczęło się od silnego bólu ręki. Później czekał ją szereg badań i diagnoza: nowotwór kości. Kobieta była w drugiej klasie gimnazjum. Wycięto jej fragment kości, wszystko miało być dobrze, jednak choroba przypomniała o sobie po sześciu latach – tym razem rak zaatakował płuca.

Ewa działa w Fundacji Spełnionych Marzeń i Fundacji Pocancerowani. W poniedziałek kolejny raz wzięła udział w niezwykłym pokazie mody ,,Piękne nad Życie’’. Na wybiegu pojawiły się podopieczne Fundacji Spełnionych Marzeń. Każda z modelek zmagała albo wciąż zmaga się z nowotworem.

Czytaj także: „Poznaj swoje cytryny” i nie bój się badań

Modelki na pokazie chcą pokazać światu, że choroba nie odebrała im kobiecości – pomimo iż część z nich w wyniku leczenia straciła włosy. Wystąpiły ze znanymi gwiazdami – wspierał je między innymi Piotr Zelt.

– Nasze problemy staja się takie błahe w porównaniu z tym, z czym się stykamy przy takich okazjach – przyznał aktor

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

gwiazdy

choroba

pokaz mody

onkologia

nowotwór

moda

rak

Redakcja 24 godziny
date_range 7 marca 2017 schedule 21:15