24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wyjątkowa Wigilia pod Sejmem

Ludzie przyszli wesprzeć protestującą opozycję

Tłumy warszawiaków oraz członkowie opozycji spędzili Wigilię przed Sejmem. Setki protestujących chcieli okazać w ten sposób solidarność z protestującymi politykami. To był spontaniczny protest. Ludzie skrzykiwali się w sieci. Pisali na Facebooku i Twitterze, żeby brać jedzenie i iść przed Sejm.

Przed polskim parlamentem ustawiono specjalne stoły, śpiewano także kolędy, a do warszawiaków wyszli posłowie opozycji i podzielili się opłatkiem z uczestnikami Wigilii.

Wśród nich był m. in. poseł PO, Michał Szczerba, marszałek Senatu Bogdan Borusiewicz, który przyniósł kutię od Karola Modzelewskiego, czy posłanki Nowoczesnej, które podziękowały na Twitterze za potrawy od protestujących.

Przed północą parlamentarzyści wraz z warszawiakami wybrali się na wspólną pasterkę.

 

 

 

(„24 godziny”)

pis

sejm

parlament

boże narodzenie

święta

opozycja

Redakcja 24 godziny
date_range 25 grudnia 2016 schedule 20:06
To już 10 lat bez Barbary Blidy
Okoliczności jej śmierci nadal są niejasne

25 kwietnia mija 10 lat od tragicznej śmierci posłanki SLD Barbary Blidy, która zginęła w wyniku postrzału w klatkę piersiową. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas czynności związanych z zatrzymaniem Blidy oraz przeszukiwaniem jej domu w Siemianowicach Śląskich, które przeprowadzali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 12:44