24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wyjątkowa Wigilia pod Sejmem

Ludzie przyszli wesprzeć protestującą opozycję

Tłumy warszawiaków oraz członkowie opozycji spędzili Wigilię przed Sejmem. Setki protestujących chcieli okazać w ten sposób solidarność z protestującymi politykami. To był spontaniczny protest. Ludzie skrzykiwali się w sieci. Pisali na Facebooku i Twitterze, żeby brać jedzenie i iść przed Sejm.

Przed polskim parlamentem ustawiono specjalne stoły, śpiewano także kolędy, a do warszawiaków wyszli posłowie opozycji i podzielili się opłatkiem z uczestnikami Wigilii.

Wśród nich był m. in. poseł PO, Michał Szczerba, marszałek Senatu Bogdan Borusiewicz, który przyniósł kutię od Karola Modzelewskiego, czy posłanki Nowoczesnej, które podziękowały na Twitterze za potrawy od protestujących.

Przed północą parlamentarzyści wraz z warszawiakami wybrali się na wspólną pasterkę.

 

 

 

(„24 godziny”)

pis

sejm

parlament

boże narodzenie

święta

opozycja

Redakcja 24 godziny
date_range 25 grudnia 2016 schedule 20:06
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41