24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Wyciągamy rękę, a w drugiej trzymamy pistolet”. Lider KOD o polityce PiS

Program „Biało-czarne”

Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji w programie „Biało-czarne” nie zostawił suchej nitki, na jego zdaniem złudnej propozycji Jarosława Kaczyńskiego w sprawie zakończenia konfliktu w Sejmie.

- Wyciągamy rękę, a w drugiej trzymamy pistolet. PiS pokazuje, że niczego nie odpuści – powiedział Mateusz Kijowski, lider KOD. Gość Jacka Prusinowskiego. w ten sposób skomentował niedawną wspólną konferencję Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło oraz marszałków Sejmu i Senatu.

Prezes PiS próbował uspokoić nastroje po wybuchu buntu opozycji. 16 grudnia po wyłączeniu z obrad posła PO Michała Szczerby opozycja zablokowała mównicę. Protest ma potrwać do 11 stycznia. Dodatkowo przed Sejmem odbywały się manifestacje KOD.

Kaczyński zapewnił, że chce uspokoić nastroje w Polsce i zasugerował, że może zostać wprowadzony „model angielski opozycji”. - Wyciągamy rękę do zgody, mamy nadzieję, że sytuacja w Polsce wróci do normy - przyznał lider partii rządzącej.

W ocenie Kijowskiego, w wystąpieniu Kaczyńskiego nie było żadnego ukłonu czy wyciągnięcia reki na zgodę. - To było twarde pokazanie, że mamy was w nosie i tak zrobimy swoje – powiedział lider KOD.

(Biało-czarne)

pis

jarosław kaczyński

biało-czarne

KOD

sejm

konflikt

mateusz kijowski

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 09:37