24h online
Wuefista może stracić pracę za „Ucho prezesa” źródło: YouTube

Wuefista może stracić pracę za „Ucho prezesa”

Nauczycielom grozi inwigilacja?

Czy nauczyciel może stracić pracę za poglądy? Wśród zarzutów jest m. in. opublikowanie odcinka serialu „Ucho prezesa” na prywatnym Facebooku. Wuefista z Żagania już wkrótce stanie przed komisją dyscyplinarną.

Wydawało się, że nauczycielki z Zabrza, które miały kłopoty przez zdjęcie wspierające Czarny protest, to odosobniony przypadek. Okazuje się, że jest inaczej.

Prześwietlanie prywatnych poglądów i kont w mediach społecznościowych nabrało w ostatnim czasie nowego wymiaru. Nauczyciel wychowania fizycznego z Żagania publikował rysunki satyryczne, odcinek „Ucha prezesa” i popierał WOŚP. Ktoś doniósł na mężczyznę, który w konsekwencji stanie 20 kwietnia przed kuratoryjną komisją dyscyplinarną.

Wuefiście zarzucono, że szerzy mowę nienawiści. W jego opinii to absurd.

Czytaj także: Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa

Początkowo (nieoficjalnie) słychać było pogłoski, że za sprawą stoi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, który miał być naciskany przez lokalnego starostę. Starostwo zaprzeczyło jednak stwierdzając, że za sprawą stoi wojewoda.

Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek, odmówił komentarza w sprawie oświadczając, że nie zna szczegółów.

(natemat.pl)

facebook

rząd

nauczyciele

pis

Ucho prezesa

Redakcja 24 godziny
date_range 6 kwietnia 2017 schedule 15:30