24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wszczepiono bajpasy najcięższemu mężczyźnie na świecie

„Zrobiłem duży krok naprzód”

Lekarze w Meksyku zoperowali najcięższego mężczyznę na świecie. Juan Pedro Franco ważył 595 kg. Aby mogło dojść do operacji wszczepienia bajpasów stracił aż 175 kg.

Meksyk jest światowym liderem w otyłości. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 35 proc. obywateli tego kraju choruje na otyłość.

– Operacja zakończyła się sukcesem. Zobaczymy jak Franco wykorzysta szansę, którą dostał. Mamy nadzieję, że wszystko poszło dobrze – mówił po operacji pacjenta lekarz Ajose Antonio Castaneda. Dodał jednak, by na razie opanować przesadny entuzjazm. – Pamiętajmy o tym, że to bardzo trudny przypadek. Wciąż mogą się pojawić komplikacje, ale jesteśmy na to przygotowani – wyjaśnił.

Czytaj także: 34-latka zmarła po liposukcji. Czy zabiegi są bezpieczne?

Sam Juan Pedro jest jednak zadowolony i pełen nadziei na powrót do zdrowia i formy. – Zrobię wszystko, co możliwe, aby było dobrze. Wszystko, co tylko będę mógł, aby nie doprowadzić jeszcze raz do takiej sytuacji – zapewnił. – Zrobiłem duży krok naprzód i teraz oddam wszystko, co mam, aby było dobrze – dodał.

(„24 godziny”)

meksyk

operacja

who

bajpas

zdrowie

otyłość

Redakcja 24 godziny
date_range 12 maja 2017 schedule 20:43
Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!
Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 15:59