24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wrocław: wielkie osuwisko nad Odrą

Na długości około 100 metrów

30 osób zostało w czwartek ewakuowanych z miejsc pracy po tym, jak na nabrzeżach Odry przy ul. Michalczyka we Wrocławiu osunął się grunt. Strażacy sprawdzają, czy osuwisko, które ma ok. 100 metrów długości i 6 szerokości, nie zagraża okolicznym budynkom.

Powstanie osuwiska spowodowały najprawdopodobniej barki, które cumują u nabrzeża Odry – poinformował PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu Mariusz Piasecki. Według niego statki rzeczne naruszyły jego konstrukcję i to prawdopodobnie spowodowało osuwisko.

Czytaj także: Organizował więźniowi seks za kratami?

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak do ogromnej wyrwy w ziemi powstałej w wyniku osunięcia się gruntu wpadły dwa auta, które były tam zaparkowane. Ewakuowano także 30 osób, pracowników pobliskich biur i magazynów.

W tej chwili straż pożarna sprawdza, czy osuwisko nie zagraża okolicznym budynkom.

(pap.pl)

wrocław

nadbrzeże

odra

Osuwisko

wyrwa

Redakcja 24 godziny
date_range 4 maja 2017 schedule 20:30
Blisko 11,5 mln zł z nielegalnych faktur. Gang rozbity
Fikcyjny obrót paliw

Wrocławscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób z grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy. Oszuści wzbogacali się na fikcyjnym obrocie paliw, na którym zarobili blisko 11,5 mln zł. Policjanci szacują, że gang paliwowy mógł wyprać nawet 25 mln zł.

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 13:36