24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wpadła szajka podrabiająca włoską kawę

Akcja CBŚP

Kiedyś towar luksusowy, a nawet płatniczy. Dzisiaj pijemy ją na co dzień i chociaż jej wartość zmalała, to jednak znajdą się amatorzy, którzy za dobrą kawę są w stanie zapłacić wiele. Właśnie oni mogli paść ofiarą szajki z Częstochowy, która zajmowała się podrabianiem luksusowej włoskiej kawy.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli 24 ton podrobionego produktu. Magazyn, gdzie podrabiano kawę, znajduje się w jednej z miejscowości w powiecie częstochowskim. Szacuje się, że na sfałszowanej włoskiej kawie oszuści mogli zarobić nawet 1,3 mln złotych.

Mała powierzchnia magazynu nie stanowiła problemu. W pomieszczeniu zorganizowano całą linię produkcyjną przestępcy porcjowali, pakowali i przygotowywali produkty do hurtowej sprzedaży. Policjanci pracują nadal nad ustaleniem kim, byli oszuści.

(„24 godziny”)

cbśp

policja

częstochowa

kawa

Redakcja 24 godziny
date_range 3 marca 2017 schedule 21:08

Sierż. szt. Aleksander Rytwiński z Międzyrzecza na co dzień pilnuje spokoju mieszkańców miasta i walczy z przestępczością, ale tym razem równie dobrze sprawdził się w roli lekarza. Nie czekając na karetkę pogotowia, przystąpił do reanimacji starszego mężczyzny, który zasłabł przed sklepem. Jego koledzy z pracy nie mają wątpliwości – praca policjanta nie kończy się wraz ze służbowym dyżurem.

Redakcja 24 godziny
date_range 30 maja 2017 schedule 12:55