24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wójt Gietrzwałdu straci pracę? Zdecydują mieszkańcy

Referendum już w niedzielę

W niewielkim, liczącym 5315 mieszkańców Gietrzwałdzie w woj. warmińsko-mazurskim w niedzielę odbędzie się referendum. Mieszkańcy zdecydują o losach wójta, bo ten ma kłopoty – 196 prokuratorskich zarzutów.

W Gietrzwałdzie koło Olsztyna 140 lat temu miało miejsce objawienie Matki Bożej. Do dziś miejsce nazywane jest gminą cudów. – Od momentu, kiedy wójt przyszedł, to trzeba to hasło zmienić na gminę pełną nienawiści, wrogości, chaosu i mobbingu – ocenia dziś jedna z mieszkanek.

W najbliższą niedzielę mieszkańcy powiedzą „tak” lub „nie” obecnemu wójtowi w referendum. Komitet referendalny, który zebrał ponad tysiąc podpisów, chce usunąć włodarza ze stanowiska za złe – ich zdaniem – zarządzanie gminą.

Czytaj także: Wojna wójtów ze ścieżką rowerową w tle

Wójt Marcin Sieczkowski ma 196 prokuratorskich zarzutów, dotyczących m.in. niedopełnienia obowiązków i fałszowania dokumentów.

Zdaniem wójta zarzuty komitetu referendalnego są jednak wyssane z palca, podobnie jak zarzuty prokuratorskie. Proces rusza za dwa miesiące.

(„24 godziny”)

warmińsko-mazurskie

referendum

wójt

gietrzwałd

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 23:18
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58