24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wnuk Jacka Kuronia chce założyć własną partię

Rozmowa w programie „Teraz ja!”

Jan, wnuk Jacka Kuronia chce założyć swoją partię polityczną. - To będzie partia zdrowego rozsądku, delikatnie lewicowa z takim kapitalistycznym rysem – ujawnił w programie Tomasza Sekielskiego „Teraz ja!”.

Jan Kuroń przyznał, że obecnie na większość spraw politycznych i społecznych patrzy przez pryzmat swojego dziadka, Jacka. - On nie byłby zadowolony, bo jednak społeczeństwo i te wszystkie zdobycze, które udało się wywalczyć po 1989 w pewien sposób są teraz zaprzepaszczane i ich rola jest marginalizowana. Idziemy w stronę putinowskiej Rosji – ocenił Jan Kuroń.

Wnuk Jacka Kuronia w rozmowie z Tomasze Sekielskim przyznał, że będzie zakładał swoją partię polityczna. - Chcę zrobić coś własnego, dość centralnego. W mojej głowie cały czas to funkcjonuje. Będzie to partia delikatnie lewicowa, jednak z takim kapitalistycznym rysem. To będzie taka partia zdrowego rozsądku, coś mocno obywatelskiego – tłumaczył Kuroń.

(„Teraz ja!”)

teraz ja!

program publicystyczny

partie polityczne

tomasz sekielski

jan kuroń

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 5 grudnia 2016 schedule 11:06
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58