24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Włodarze miast mają się czym pochwalić

Jaki majątek zgromadzili?

Zaglądamy politykom do kieszeni. Czas na prezydentów miast, którzy właśnie złożyli oświadczenia majątkowe. Okazuje się, że niektórym powodzi się całkiem nieźle.

Liderem w rankingu najbogatszych samorządowców i prawdziwym krezusem jest Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa zgromadził w sumie ponad 11 milionów złotych. Majchrowski posiada prawie dwa mln oszczędności, dom o powierzchni 650 m2 (wart dwa i pół mln zł) i dwie działki wycenione na ponad sześć mln. Do tego papiery wartościowe, auto marki Lexus i kolekcję cennych obrazów.

Czytaj także: Pensje na kolei mogą przyprawić o zawrót głowy

Drugie miejsce zajęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, której majątek to blisko 6,5 mln zł. Prezydent stolicy ma cztery miliony oszczędności (m. in. w papierach wartościowych), dwustumetrowy dom (wart ponad mln zł) i mieszkanie o wartości półtora miliona zł.

Dalej w rankingu uplasowali się: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (wartość jego majątku ponad 3 miliony 400 tys. zł), prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz (majątek wart 2 mln 300 tys. zł), włodarz Poznania Jacek Jaśkowiak (2 mln 200 tys. zł), prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (prawie 2 mln zł), gospodarz Olsztyna Piotr Grzymowicz (prawie półtora mln).

(„24 godziny”)

jarosław kulczycki

majątek

prezydenci

miasta

Jacek Majchrowski

hanna gronkiewicz-waltz

Redakcja 24 godziny
date_range 7 czerwca 2017 schedule 21:32
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05