24h online
Włochy: wyłowiono z morza ponad 800 imigrantów źródło: Reuters

Włochy: wyłowiono z morza ponad 800 imigrantów

Byli w drodze z Libii

Duża akcja ratunkowa na Morzu Śródziemnym. Włoskie służby wyłowiły i zatrzymały ponad 800 imigrantów, którzy próbowali przedostać się z Libii do Włoch. Grupa uchodźców podróżowała w sześciu, nie przygotowanych do dryfowania po morzu pontonach.

Krótkotrwała poprawa warunków pogodowych sprawiła, że handlarze ludźmi w państwach objętych konfliktem wznowili oferty nielegalnych transportów. Dla wielu uciekinierów to jedyna szansa na przedostanie się do Europy.

Tylko w zeszłym roku do wybrzeży Włoch dotarło 181 000 łodzi z imigrantami. Unia Europejska zapowiada jednak wprowadzenie przepisów, które mają powstrzymać napływ obcokrajowców.

(„24 godziny”)

uchodźcy

morze śródziemne

akcja ratunkowa

włochy

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 13 stycznia 2017 schedule 12:32
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07