24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Władze wyspy Guam wydają instrukcje na wypadek ataku rakietowego

Trump ostrzega władze Korei

Departament bezpieczeństwa wewnętrznego amerykańskiej wyspy Guam wydał dla mieszkańców instrukcje dotyczącą zachowania na wypadek ataku rakietowego. Północnokoreańska armia zapowiedziała, że do połowy sierpnia zakończy przygotowania do wystrzelenia czterech rakiet średniego zasięgu.

Władze wzywają mieszkańców do zapoznania się ze spisem najbliższych betonowych schronów. Dwustronnicowa instrukcja radzi także, aby nie patrzeć na rozbłysk lub kulę ognistą, gdyż może to doprowadzić do utraty wzroku. Mieszkańcom zaleca się przygotowanie zestawów najbardziej potrzebnych przedmiotów oraz rodzinnych planów ewakuacji.

 Prezydent USA zapewnił wczoraj na twitterze, że rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, gdyby Korea Północna miała postąpić niemądrze. W rozmowach z dziennikarzami Trump wyraził nadzieję, że Korea zrozumie jego ostrzeżenie.

Czytaj także: Trum grozi Korei Północnej „ogniem i furią”

 Na wyspie mieszka 160 tys. osób. Na jej terenie znajdują się amerykańskie bazy wojskowe oraz nowoczesny system obrony przeciwrakietowej.

(PAP, „24 godziny”)

atak rakietowy

donald trump

korea północna

wojna nuklearna

Redakcja 24 godziny
date_range 12 sierpnia 2017 schedule 17:27
Trump przesadził grożąc Korei Północnej? Jest odpowiedź
Wyspa Guam na celowniku

Amerykańskie społeczeństwo krytykuje Trumpa za zbyt mocne słowa w kierunku Korei Północnej. Tymczasem Korea zarzuca prezydentowi USA brak rozumu, twierdząc przy tym, że nie można z nim prowadzić sensownego dialogu. Północnokoreańska armia grozi także atakiem na amerykańską wyspę Guam. Prowokacjom nie ma końca, a atmosfera na linii Korea Północna – USA staje się coraz bardziej napięta.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 15:32