24h online
Wizyta prezydenta i premier. Archeolodzy muszą zniknąć źródło: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS

Wizyta prezydenta i premier. Archeolodzy muszą zniknąć

Ratusz z XIV wieku zostanie zasypany

Zdaje się, że prace archeologiczne prowadzone na rynku w Bochni (Małopolska) zostaną zakończone. Fakt odkrycia przed miesiącem ruin średniowiecznego ratusza nie szczególnego znaczenia. Stanowisko ma zostać zasypane. Powód? Wizyta władz państwowych.

Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda przybędą 19 maja z oficjalną wizytą do Bochni. Politycy wezmą udział w uroczystości otwarcia nowego domu strażaka. Wszystko odbędzie się na miejskim rynku.

Trudno uwierzyć, że archeolodzy dostali czas do piątku - wtedy teren musi być już zasypany i gotowy do wizyty władz – informuje Radio ZET. W Europie badacze dostaliby na tego typu wykopaliska trzy lata.

Czytaj także: Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa

Archeolodzy wydobywają z ziemi niezwykle cenne monety, naczynia czy ozdoby z brązu. Mają nadzieję, że po wyjeździe premier i prezydenta z miasta, będą mogli wrócić na miejsce i dalej szukać wszystkich ścian pochodzącego z XIV wieku ratusza

(Radio ZET)

bochnia

archeolodzy

beata szydło

wykopaliska

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 11:37
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19