24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wiktoria zostaje z mamą

Sąd zawiesił absurdalny nakaz

Wracamy do historii niepełnosprawnej Pani Joanny. Niedawno sąd nakazał jej oddać dziecko do rodziny zastępczej, ze względu na jej niepełnosprawność. Kobieta w dramatycznym apelu prosiła o wsparcie. Odzew był błyskawiczny.

- Jestem w szoku, po prostu aż się popłakałam z tej radości jak to usłyszałam – powiedziała Jolanta Gawryś-Wojtyś.

Po jej dramatycznym apelu w poniedziałkowym reportażu w „24 godzinach” urzędnicy zadeklarowali pomoc. Prezydent Zielonej Góry zorganizował mieszkanie przystosowane do osób niepełnosprawnych, a Wojewoda Lubuski szuka asystentów do pomocy Pani Joannie. Natomiast sąd zawiesił postępowanie i wydaną absurdalną decyzję o oddaniu dziecka do rodziny zastępczej.

(„24 godziny”)

pomoc

polska

opieka społeczna

Redakcja 24 godziny
date_range 22 listopada 2016 schedule 21:04
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26