24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

WikiLeaks ujawnia największe sekrety CIA

„Vault7” – fakty czy prowokacja Rosjan?

To może być najpoważniejszy cios dla amerykańskich służb bezpieczeństwa. Większy nawet o tego, który w 2013 roku zadał Edward Snowden. WikiLeaks opublikowało we wtorek materiały, które demaskują hakerskie możliwości CIA.

Zawarte w materiałach informacje mogły zjeżyć włos na głowie niejednemu użytkownikowi sieci. Chaos zapanował m. in. w dużych firmach jak Apple, Samsung i Microsoft, które – według raportu – korzystają z wadliwych zabezpieczeń teleinformatycznych. CIA nie zajęło do tej pory oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Czytaj także: Trump wygrał wybory z pomocą Rosji?

Narzędzia umożliwiające podsłuchiwanie przy użyciu inteligentnych telewizorów, kody dostępu forsujące nawet najbezpieczniejsze komunikatory, złośliwe oprogramowanie pozwalające na manipulacje systemami GPS i wgląd w prywatny telefon niemal każdej osoby na świecie – to tylko część informacji ujawniona w zaplanowanej serii przecieków zatytułowanej „Vault7”.

Prawdziwość dokumentów potwierdził do tej pory tylko Edward Snowden, który korzysta z prawa azylu w Rosji.

Czytaj także: Prokurator generalny USA przyłapany na kłamstwie

Publikacja WikiLeaks zbiega się w czasie z ujawnieniem przez CIA informacji dotyczących bliskich kontaktów administracji Trumpa z Rosją. W związku z tym, coraz częściej słychać głosy sceptyków, którzy podejrzewają, że strona może być rosyjską platformą dezinformacyjną.

(„24 godziny”)

WikiLeaks

CIA

Edward Snowden

donald trump

usa

hakerzy

Redakcja 24 godziny
date_range 8 marca 2017 schedule 21:42