24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wigilijny apel Franciszka: pamiętajmy o Syrii

Tegorocznym przesłaniem był pokój na świecie

W swoim bożonarodzeniowym orędziu papież Franciszek mówił m. in. o pokoju w Syrii - nadziei dla umęczonych mieszkańców Aleppo. Przypominał o konieczności pomocy humanitarnej dla potrzebujących.

Tegoroczne świąteczne orędzie z Watykanu zdominowały apele o pokój. Papież wzywał, by położyć kres cierpieniom ludności Iraku, Libii, Jemenu oraz Ukrainy. Franciszek apelował też do Palestyńczyków i Żydów o pokój w Ziemi Świętej.

- Pokój tym, którzy stracili swych najbliższych na skutek okrutnych aktów terroryzmu, które stały się zasiewem strachu i śmierci w sercu wielu państw i miast - mówił papież.

Polacy ruszyli na pasterki

Tysiące Polaków brało w sobotę udział w wieczornych pasterkach. W Archikatedrze Łódzkiej pasterce ostatni przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Przypomniał, że kolegium redakcyjne słownika oksfordzkiego uznało, że słowo „post-prawda” za najważniejsze słowo roku. Ponieważ „post-prawda” opisuje świat, w którym fakty nie mają znaczenia. Liczą się tylko emocje i osobiste przekonania.

Turyści boją się Betlejem?

Do Betlejem - uznawanego za miejsce narodzin Chrystusa - zjechali turyści z całego świata. Jednak w tym roku, ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi, gości jest mniej niż w ubiegłych latach.

(„24 godziny”)

boże narodzenie

papież

wigilia

syria

franciszek

Redakcja 24 godziny
date_range 25 grudnia 2016 schedule 19:57