24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wigilia dla ubogich i bezdomnych

Świąteczne spotkanie dla 1600 osób

Bezdomni, ubodzy, samotni. W sobotę w Poznaniu do wspólnego, wigilijnego stołu zasiadło ponad 1600 osób. - Tu jest ciepły klimat dla nas i dzieci cieszymy się, że możemy tu bywać co roku z siostrami i wolontariuszami – mówi Marcin, jeden z uczestników spotkania.

Namiastkę domowej atmosfery przygotowała też fundacja „Wolne Miejsca” z Łodzi. Było wspólne kolędowanie i tradycyjne potrawy.

Wigilijne spotkania dla ubogich odbywały się dziś w całej Polsce. Oprócz ciepłego posiłku, potrzebujący dostają to, czego na co dzień najbardziej im brakuje: wsparcie i zrozumienie. - Mam szansę się spotkać z innymi ludźmi, nie siedzę sam, można porozmawiać – twierdzi Krzysztof.

Niektórzy z nich na wspólnej wigilii są po raz pierwszy, ale większość przychodzi od lat. Wiedzą, że tutaj zawsze znajdzie się dla nich miejsce i ktoś, kto ich wysłucha.

(„24 godziny”)

pomoc

bezdomni

wigilia

poznań

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 24 grudnia 2016 schedule 19:26
Supertata. 515 km dla chorego dziecka
13 dni morderczego marszu

Piotr Wróbel ruszył w niezwykłą podróż z Katowic do Gdańska. Mężczyzna chciał tym sposobem nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swojego syna, który choruje na autyzm. Ojciec Iana pokonał dla niego 515 km. Zabrał ze sobą jedynie niewielki plecak.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 14:23