24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wigilia dla ubogich i bezdomnych

Świąteczne spotkanie dla 1600 osób

Bezdomni, ubodzy, samotni. W sobotę w Poznaniu do wspólnego, wigilijnego stołu zasiadło ponad 1600 osób. - Tu jest ciepły klimat dla nas i dzieci cieszymy się, że możemy tu bywać co roku z siostrami i wolontariuszami – mówi Marcin, jeden z uczestników spotkania.

Namiastkę domowej atmosfery przygotowała też fundacja „Wolne Miejsca” z Łodzi. Było wspólne kolędowanie i tradycyjne potrawy.

Wigilijne spotkania dla ubogich odbywały się dziś w całej Polsce. Oprócz ciepłego posiłku, potrzebujący dostają to, czego na co dzień najbardziej im brakuje: wsparcie i zrozumienie. - Mam szansę się spotkać z innymi ludźmi, nie siedzę sam, można porozmawiać – twierdzi Krzysztof.

Niektórzy z nich na wspólnej wigilii są po raz pierwszy, ale większość przychodzi od lat. Wiedzą, że tutaj zawsze znajdzie się dla nich miejsce i ktoś, kto ich wysłucha.

(„24 godziny”)

pomoc

bezdomni

wigilia

poznań

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 24 grudnia 2016 schedule 19:26

W Chmielniku na Podkarpaciu pan Krzysztof chce zbudować dom, a właściwie dwa domy. Dach nad głową mają tam znaleźć wychowankowie domów dziecka i ...uchodźcy. Pan Krzysztof mówi , że ma wszystko czego potrzebuje, a teraz chce pomóc innym. Okazuje się, że zrealizowanie planu prawdopodobnie nie będzie jednak takie proste.

Redakcja 24 godziny
date_range 12 lipca 2017 schedule 16:16