24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wielodzietna rodzina potrzebuje pomocy – mieszka w ruinie

„Polska bez retuszu” tylko w Nowa TV

Historia 7-osobowej rodziny Olszewskich ze Zblewa pod Starogardem Gdańskim to opowieść o marzeniach, które spełnia się pracą własnych rąk i cudzą życzliwością. Te marzenia nie są jednak fanaberią – trudno, żeby były bardziej przyziemne. Rodzice oraz piątka ich dzieci marzyli, aby mieć własny kąt. Po wielu latach starań udało się.

To było ich największe marzenie – w końcu móc poczuć się bezpiecznie, u siebie. Po latach pukania do wielu instytucji rodzina Olszewskich otrzymała od gminy 36-metrowe mieszkanie socjalne.

Będzie skromnie, na każdego z rodziny przypada bowiem ok. pięciu metrów kwadratowych. To niewiele, ale problemem jest jednak opłakany stan budynku – obecnie nie nadaje się do zamieszkania.

Czytaj także: Elektrownia wodna i podtopienia we wsi. Jak mają związek?

Mieszkanie trzeba docieplić, wzmocnić belki stropowe, wykonać instalację grzewczą. Rodzina się nie poddaje – to, co potrafią, wykonują sami. Pełny remont nie będzie jednak możliwy bez wsparcia życzliwych ludzi.

Z prośbą o pomoc rodzina zwracała się do kilku instytucji – wszyscy jej odmówili, jednak Fundacja Fabryki Marzeń pozyskała materiały budowlane, okna i drzwi.

Obecnie potrzebne są fachowe ręce do pracy osób, które przyjdą pomóc jako wolontariusze.

„Polska bez retuszu”

W reportażach z cyklu „Polska bez retuszu” pokazujemy najbardziej bulwersujące strony rzeczywistości: urzędnicze błędy, buble prawne, absurdy, wreszcie blaski i cienie codziennego życia.

Proszę do nas pisać, wysyłać filmy, zdjęcia. Najbardziej bulwersujące sprawy pokażemy w telewizji Nowa TV, w programie „24 godziny”, codziennie o godz. 18.30.

Na wiadomości czekamy na naszym profilu na Facebooku @NOWATV24GODZINY i pod adresem 24godziny@nowa.tv.

(„24 godziny”)

pomoc

bieda

remont

wsparcie

polska bez retuszu

Redakcja 24 godziny
date_range 29 czerwca 2017 schedule 21:51

W Chmielniku na Podkarpaciu pan Krzysztof chce zbudować dom, a właściwie dwa domy. Dach nad głową mają tam znaleźć wychowankowie domów dziecka i ...uchodźcy. Pan Krzysztof mówi , że ma wszystko czego potrzebuje, a teraz chce pomóc innym. Okazuje się, że zrealizowanie planu prawdopodobnie nie będzie jednak takie proste.

Redakcja 24 godziny
date_range 12 lipca 2017 schedule 16:16