24h online
Wielkopolska: szczeniaki masowo grzebane w szklarni źródło: Pixabay/skeeze

Wielkopolska: szczeniaki masowo grzebane w szklarni

Właściciele nie widzieli w tym nic niewłaściwego

Mieszkanka Poznania topiła szczeniaki, które były wydawane na świat przez jej psy. Następnie kobieta zakopywała je w szklarni. Interweniowali pracownicy Fundacji Mondo Cane, którzy odkryli, że suki wielokrotnie rodziły. Właściciele nie wykazywali żadnej skruchy.

Działacze Fundacji Mondo Cane (działającą na rzecz ochrony praw zwierząt) otrzymali zgłoszenie o wychodzonych i zaniedbanych psach. Udali się na miejsce w minioną niedzielę, towarzyszyli im policjanci. Zastali tam cztery psy, których stan pozostawiał wiele do życzenia – miały długo nieleczone zmiany chorobowe.

Właścicielom psów zadano pytanie, gdzie trafiały szczeniaki, które rodziły suki. Mąż kobiety odpowiedział, że były „utylizowane” przez jego małżonkę.

Czytaj także: Wierne psy pilnowały pijanego właściciela w karetce i szpitalu

Kobieta opowiedziała ze szczegółami, jakimi metodami się posługiwała. Miała topić je w wannie, a następnie zakopywać w szklarni, gdzie jednocześnie hodowała pomidory. Szczeniaki, których nie udało się utopić, były dobijane łopatą.

Poznanianka miała opisywać dramat zwierząt bez żadnych emocji, które mogłyby świadczyć o wyrzutach sumienia.

Policjanci odnotowali podejrzenie popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Psy zostały odebrane właścicielom i szukają nowego domu.

(poznan.onet.pl)

psy

wielkopolska

zwierzęta

szczeniaki

poznań

Redakcja 24 godziny
date_range 28 marca 2017 schedule 14:41