24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wiele gospodarstw nadal bez prądu

Skutki śnieżyc

Nadejściu zimy towarzyszyły wichury i intensywne opady śniegu i śniegu z deszczem. W najbardziej krytycznym momencie bez prądu było nawet 190 tysięcy gospodarstw domowych. Niestety w sobotę nadal w wielu miejscach nie udało się usunąć awarii.

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa bez prądu jest jeszcze około 4,5 tysięcy gospodarstw. Najwięcej na Mazowszu i Pomorzu. Z kolei od 1 listopada z wychłodzenia zmarło 17 osób, z czego w piątek dwie osoby na Pomorzu.

Z kolei strażacy od czwartku, kiedy zaczęły się śnieżyce mieli już grubo ponad 2200 interwencji. – To przede wszystkim związane z usuwaniem setek połamanych i powalonych przez silną wichurę drzew, które tarasowały wiele ulic, dróg, a także szlaków kolejowych – podsumował st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego PSP.

Więcej w materiale wideo.

(„24 godziny”, RCB)

24 godziny

pomorze

pogoda

serwis informacyjny

mazowsze

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 20:41
CBŚP rozbiło grupę handlarzy sterydami
Wyprali co najmniej 4 mln zł

Pięciu członków gangu trudniącego się handlem sterydami i lekami niewiadomego pochodzenia oraz praniem pieniędzy z przestępstwa zatrzymali policjanci CBŚP. Zorganizowana grupa przestępcza wprowadziła do obrotu nielegalne środki warte prawie 4,5 mln zł. Zabezpieczono też 33 tys. sterydów i środków na potencję. Ich wartość to bagatela 400 tys. zł.

Redakcja 24 godziny
date_range 6 marca 2017 schedule 12:18