24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wiec w obronie Jana Szyszki okiem Adama Federa

Minister środowiska nie ma łatwego życia

Przed Sejmem miała miejsce prorządowa pikieta, którą zorganizował stołeczny klub „Gazety Polskiej”. Jej uczestnicy byli zaopatrzeni we flagi Polski oraz transparenty wyrażające poparcie dla rządu Beaty Szydło. Wydarzenie zbiegło się z debatą nad wnioskiem o odwołanie ministra środowiska. Jan Szyszko otrzymał wsparcie w trudnym dla siebie momencie... Sprawą zajął się reporter programu „24 godziny” Adam Feder.

Leśnicy i związkowcy z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych demonstrowali przed Sejmem poparcie dla ministra środowiska Jana Szyszki i bronili ustawy o wycince drzew.

– Uważam, że minister Szyszko ma rację. Proszę wziąć pod uwagę, jak horrendalne były kary za wycinkę – stwierdził jeden z uczestników wiecu.

– Ustawa została źle zinterpretowana przez ludzi – dodaje inny z protestujących.

Czytaj także: Kaczyński kontra Szyszko. Co dalej z wielką wycinką?

Pikieta miała miejsce w czasie debaty nad opozycyjnym wnioskiem o odwołanie ministra Jana Szyszki. Szef resortu środowiska ostatnimi czasy zmaga się z serią zarzutów odnośnie wycinki drzew. Uwadze opinii publicznej nie umknęło także kontrowersyjne polowanie na bażanty.

Głosowanie nad wnioskiem o odwołanie ministra Jana Szyszki zostało zaplanowane na środę wieczorem.

Kiedy Adam Feder usłyszał o „spontanicznym” wsparciu obywateli dla ministra, natychmiast włączył się jego mechanizm skojarzeń z dawnymi czasami…

(„24 godziny”, onet.pl, SE.pl)

pis

jan szyszko

minister środowiska

wycinka

ministerstwo środowiska

drzewa

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 21:34