24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Weszli z atrapą bomby na miesięcznicę. Była tam premier i ministrowie

Prowokacja reportera „24 godziny”

Ciężko w to uwierzyć, ale ochrona najważniejszych osób w państwie jest nieszczelna. Obnażyła to prowokacja reportera serwisu „24 godziny”. Z atrapą bomby wszedł do kościoła, gdzie obecni byli premier Beata Szydło, ministrowie, marszałkowie i Jarosław Kaczyński.

Przed wejściem do kościoła na uroczystość miesięcznicy smoleńskiej nie było żadnego sprawdzenia pirotechnicznego, mimo że w środku były najważniejsze osoby w państwie. Nasz reporter z atrapą bomby schowanej w torbie bez trudu wszedł do środka i w kilka sekund znalazł się tuż obok polityków. W tej sytuacji prawdziwy zamachowiec nie miałby największego trudu z odpaleniem ładunku wybuchowego.

O komentarz poprosiliśmy byłego oficera Biura Ochrony Rządu. Ten nie ma wątpliwości, że w tym przypadku ochrona była nieszczelna. - Powinny być ustawione bramki, każdy powinien być sprawdzony. Tak samo jak bagaż czy torba – przekonuje Leszek Baran, były oficer BOR. O komentarz poprosiliśmy obecne kierownictwo BOR, jednak rzeczniczka nie znalazła czasu na rozmowę.

(„24 godziny”)

bezpieczeństwo

polityka

polska

bomba

24 godziny

miesięcznica

Redakcja 24 godziny
date_range 10 listopada 2016 schedule 19:33
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36