24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wenderlich: PiS-owska hucpa jeszcze długo będzie dzielić Polaków

Wiceprzewodniczący SLD w Nowa TV

– Jeśli robi się te ustawy po to, żeby jak zwierzęta tresowane w cyrku wszyscy skakali pod trzask bicza, z którego strzelać będzie PiS, to mnie to nie bawi – mówił w Nowa TV Jerzy Wenderlich. Pytany, jaki może być tego skutek polityk SLD, odpowiedział: – Dużo podziałów, które będą nie do zasklepienia przez lata.

W nocy z wtorku na środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Poprzedziła je długa, zacięta debata, która odbyła się po pierwszym czytanie projektu we wtorek rano. W środę posłowie będą głosować nad skierowaniem projektu do komisji sejmowej.

Czytaj także: W Sejmie projekt zmian w SN. Prezydent Duda: nie podpiszę ustawy

– Jeśli robi się te ustawy po to, żeby jak zwierzęta tresowane w cyrku wszyscy skakali pod trzask bicza, z którego strzelać będzie PiS, to przyznam szczerze, że te obrazki mnie nie bawią – mówił w Nowa TV Jerzy Wenderlich. Rozmówca Sławomira Jestrzębowskiego wyraził jednak przekonanie, ze instytucje demokratyczne w Polsce są na tyle silne, że obronią się przed PiS-em.

Czytaj także: Dyskusja na temat ustawy o Sądzie Najwyższym. PiS: to nie wysłuchanie

Polityk przyznał, że „nic nie może być wieczne, ale jeśli się coś zmienia, to myślę, że powinno być jasne, rzetelne, obywatelskie, społeczne, przekonsultowane, tymczasem jest to partyjne bieganie z kijem bejsbolowym”.

– Ta PiS-owska hucpa, ta chuliganeria jeszcze długo będzie dzielić Polaków – dodał wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

(„Więc jak?)

pis

sejm

sld

łańcuch świateł

SN

Sławomir Jastrzębowski

ustawa o SN

jerzy wenderlich

więc jak?

sąd najwyższy

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 10:10