24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wciąż bez finału w „olsztyńskiej seksaferze”

Czesław Małkowski będzie miał ponowny proces o gwałt

We wtorek Sąd Okręgowy w Elblągu uniewinnił byłego prezydenta Olsztyna od zarzutów molestowania, a sprawę gwałtu na ciężarnej urzędniczce przekazał do ponownego rozpatrzenia.

Chwilę po ogłoszeniu wyroku we wtorek w elbląskim sądzie Czesław Małkowski nie krył zadowolenia. – Nie udowodniono mi tych czynów, za które mnie sądzono. Sąd miał ogromny kłopot z ocena tych dowodów – mówił były włodarz Olsztyna. Dodał, że to porażka prokuratury, bo sprawa toczy się od ośmiu lat.

Prokuratura nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw.

Zarzuty molestowania czterech kobiet dotyczą lat 2001–2004. Czesław Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 do 2008 roku, kiedy to mieszkańcy odwołali go w referendum. Cały czas jest olsztyńskim radnym.

(„24 godziny”)

gwałt

sąd

czesław małkowski

olsztyn

małkowski

molestowanie

Redakcja 24 godziny
date_range 20 grudnia 2016 schedule 21:36
Pan Wojciech i sześcioro dzieci zostaną razem
Sąd w Łodzi wydał wyrok

Wojciech Kabza z Łodzi może sprawować opiekę nad pięciorgiem swoich dzieci – zdecydował Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia. Jego sprawa zbulwersowała całą Polskę. Sąd podjął decyzję o odebraniu dzieci, bo pan Wojciech nie miał pieniędzy na ich utrzymanie. Po protestach decyzję wstrzymano i sprawa została rozpatrzona raz jeszcze.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 stycznia 2017 schedule 18:36