24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Walczą o życie psów. Koreańczycy przeznaczyli je na rzeź

Aktywiści ratują czworonogi

Kulinarne zwyczaje Azji zakładają, że pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale także przysmakiem. W jednej z południowokoreańskich hodowli na miejsce w karcie dań czeka aż 200 czworonogów. Część psów udało się uratować, o resztę walczą aktywiści.

Obrońcy praw zwierząt uratowali życie dziesięciu psów. Zwierzęta znalazły nowe domy w Stanach Zjednoczonych. Działacze nie składają jedna broni i chcą powalczyć o życie reszty czworonogów.

– Kiedy tylko psy trafiają do adopcji, pojawiają się chętni do ich przygarnięcia. Ludzie dosłownie ustawiają się w kolejkach do schronisk w Stanach Zjednoczonych. Są pochłonięci ich smutnymi i ciekawymi historiami – mówi Andrew Plumby z organizacji Humane Society International.

Status psiego mięsa w Korei jest od lat nieuregulowany. Dlatego, pomijając kwestie kulturowe, ubój i jedzenie psów odbywa się często w fatalnych warunkach i jest bardzo ryzykowne.

(„24 godziny”)

pies

społeczeństwo

korea południowa

hodowla

obrońcy praw zwierząt

Redakcja 24 godziny
date_range 11 stycznia 2017 schedule 09:59
„Jesteśmy właściwie w stanie wojny emocjonalnej w Polsce”
Monika Jaruzelska w „Tu i teraz”

– Lubimy się dzielić – stwierdziła Monika Jaruzelska w Nowa TV. – Kiedyś powiedziałam takie zdanie, (...) że chciałabym doczekać takich czasów, w których Marta Kaczyńska z Moniką Jaruzelską utworzą Polska Partię Pojednania, aby polskim dzieciom żyło się lepiej. I to spotkało się największą falą hejtu z dwóch stron – opowiadała w programie „Tu i teraz”.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 09:31