24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Zielonej Górze rodzice nie puścili dzieci do szkół

Protest przeciwko reformie oświaty

Na poniedziałkowym zebraniu w zielonogórskim urzędzie marszałkowskim rodzice zadecydowali, że we wtorek ich dzieci nie pójdą do szkoły. Ma to być protest przeciwko reformie oświaty, która stała się faktem.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawy reformujące system edukacyjny w Polsce. Decyzja Andrzeja Dudy oznacza powrót 8-letnich podstawówek, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. Zasadnicze szkoły zawodowe zastąpią dwustopniowe szkoły branżowe. Nie wszyscy jednak uważają, że te zmiany wyjdą uczniom na dobre.

Za rozpoczęciem protestu opowiedziało się 110 osób. 71 głosów oddano również na pomysł, ale strajk był kontynuowany. Jak czytamy na stronie „Gazety Lubuskiej” akcja ma dotyczyć głównie szkół podstawowych i gimnazjów.

„Będzie protestowali aż do skutku. Mamy czas do 1 września i jak się przyłożymy, to nasz głos rozleje się na cały kraj. I inni pójdą za nami i nas poprą. A wtedy ta nieudolna i źle przygotowana reforma oświaty zostanie wycofana” – podkreślił Jarosław Kostecki, wiceprzewodniczący Zielonogórskiego Forum Rad Rodziców.

(„24 godziny”, gazetalubuska.pl)
 

uczniowie

szkoła

edukacja

prezydent

reforma

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 10 stycznia 2017 schedule 20:47
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55