24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Szczecinie policjantom kazali przebrać się za anioły

Co za wpadka

W Szczecinie podczas Orszaku Trzech Króli trzech policjantów musiało na swoje mundury narzucić stroje aniołów. Wobec naczelnika, który wydał im polecenie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Chodzi o trzech policjantów na koniach, którzy byli oddelegowani do zabezpieczenia orszaku. Z niewiadomych przyczyn ktoś kazał im założyć stroje aniołów. Dodatkowo policjanci w przebraniach dołączyli do orszakowego pochodu.

Po kilku dniach ustalono, że polecenie przebrania miał wydać naczelnik wydziału prewencji w skład, którego wchodzi sekcja konna policji.

Rzecznik prasowy szczecińskiej policji w rozmowie z pap.pl przyznał, że ta sytuacja naraziła formację na śmieszność. Jednocześnie dodał, że wobec naczelnika wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

(„24 godziny”, pap.pl)

anioły

orszak trzech króli

policja

wpadka

szczecin

Redakcja 24 godziny
date_range 10 stycznia 2017 schedule 20:40
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22