24h online
W Sejmie trwa protest, a Petru wyleciał do… Portugalii źródło: Marcin Wziontek/SE

W Sejmie trwa protest, a Petru wyleciał do… Portugalii

Co robi tam lider Nowoczesnej?

Zamieszanie wśród opozycji. Podczas kiedy posłowie Nowoczesnej nieprzerwanie od prawie trzech tygodni dzień i noc okupują sejmową salę obrad, lider partii Ryszard Petru wraz z sejmową koleżanką wyjechał do… Portugalii.

W poniedziałek media społecznościowe obiegło zdjęcie Ryszarda Petru i posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt. Sfotografowano ich podczas lotu do Portugalii. Autor zdjęcia sugeruje, że było to w Sylwestra. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że 30 grudnia Petru zapewniał dziennikarzy, że posłowie Nowoczesnej będą okupować Sejm w Sylwestra i Nowy Rok.

nowoczesna

sejm

ryszard petru

protest

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 16:32
Góra trocin przy wjeździe do Sejmu
Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 16:36