24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Poznaniu ruszył proces Arkadiusza Ł. ps. Hoss

Wymyślił metodę oszustw „na wnuczka”

„Hoss” stanął przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Wcześniej rozprawy kilkakrotnie były odraczane przez nieobecność Arkadiusza Ł. Prokurator nie ma wątpliwości, że to właśnie on jest pomysłodawcą tzw. metody oszustw na wnuczka.

„Hoss” został ujęty w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzeń na terenie Szwajcarii, Niemiec, Austrii oraz Luksemburga.

Szefowi mafii wnuczkowskiej zostały postawione zarzuty popełnienia (w ramach zorganizowanej grupy przestępczej) czterech oszustw metodą „na wnuczka”. Suma wyłudzeń opiewa na ponad 1,4 mln zł.

Czytaj także: „Hoss” wyłudził ponad miliard euro?

Arkadiusz Ł. odmówił w środę składania wyjaśnień. Nie odpowiedział także czy przyznaje się do postawionych zarzutów.

Zdaniem prokuratury, to właśnie Arkadiusz Ł. jest pomysłodawcą metody wyłudzeń pieniędzy od starszych osób, która polegała na podszywaniu się pod ich krewnych.

(SE.pl,rmf24.pl)

hoss

oszustwa

na wnuczka

sąd

arkadiusz ł.

oszustwo

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 20:59
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07