24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Krośnie zepsuł się mammograf. Na nowy muszą uzbierać mieszkańcy

Potrzeba półtora miliona złotych

Wykonanie badania mammograficznego w szpitalu wojewódzkim w Krośnie? To niemożliwe. Mija rok, od kiedy wysłużony 22-letni mammograf przestał działać. Na nowy niestety brak funduszy. Cała nadzieja w mieszkańcach, którzy zaczęli zbiórkę na zakup nowego sprzętu.

Każdego roku na maszynie, badania wykonywano kilkuset kobietom. Niestety od roku pacjentki muszą jeździć do szpitali oddalonych od Krosna nawet o kilkadziesiąt kilometrów. - To jest wstyd, żeby nie było możliwości zbadania się w krośnieńskim szpitalu – mówi oburzona Alicja Styś.

Państwo jak na razie nie chce pomóc, dlatego mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Pani Kamila Bogacka, założycielka stowarzyszenia „Czyń Dobro Mimo Wszystko” zorganizowała zbiórkę pieniędzy na kupno mammografu. - To się stało moim celowym wyzwaniem życiowym, my kobiety zasługujemy na najlepszy sprzęt – twierdzi Kamila Bogacka.

Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo koszt urządzenia to półtora miliona złotych.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

szpital

nfz

zdrowie

krosno

Redakcja 24 godziny
date_range 1 grudnia 2016 schedule 18:17
Wstajesz późno? Jesteś bardziej kreatywny i zdrowszy
Dobra informacja dla wszystkich śpiochów

Śpisz dłużej? To wcale nie oznacza, że jesteś leniem. Wręcz przeciwnie – taka cecha ma świadczyć o tym, że możesz stać się bardziej kreatywny i po prostu zdrowszy. Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Snu publikuje badania, z których wynika, że wczesna pobudka może wpływać na słabe wyniki w nauce, być przyczyną wypadków drogowych czy depresji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 18:46