24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Krośnie zepsuł się mammograf. Na nowy muszą uzbierać mieszkańcy

Potrzeba półtora miliona złotych

Wykonanie badania mammograficznego w szpitalu wojewódzkim w Krośnie? To niemożliwe. Mija rok, od kiedy wysłużony 22-letni mammograf przestał działać. Na nowy niestety brak funduszy. Cała nadzieja w mieszkańcach, którzy zaczęli zbiórkę na zakup nowego sprzętu.

Każdego roku na maszynie, badania wykonywano kilkuset kobietom. Niestety od roku pacjentki muszą jeździć do szpitali oddalonych od Krosna nawet o kilkadziesiąt kilometrów. - To jest wstyd, żeby nie było możliwości zbadania się w krośnieńskim szpitalu – mówi oburzona Alicja Styś.

Państwo jak na razie nie chce pomóc, dlatego mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Pani Kamila Bogacka, założycielka stowarzyszenia „Czyń Dobro Mimo Wszystko” zorganizowała zbiórkę pieniędzy na kupno mammografu. - To się stało moim celowym wyzwaniem życiowym, my kobiety zasługujemy na najlepszy sprzęt – twierdzi Kamila Bogacka.

Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo koszt urządzenia to półtora miliona złotych.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

szpital

nfz

zdrowie

krosno

Redakcja 24 godziny
date_range 1 grudnia 2016 schedule 18:17
W Polsce zabraknie pielęgniarek
Nawet 80 tysięcy

Z danych Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wynika, że za niecałe pięć lat, aż 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Niestety obecnie są marne szanse, żeby te braki uzupełnić. Do pracy zniechęcają przede wszystkim niskie zarobki.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 maja 2017 schedule 20:19