24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W Krośnie zepsuł się mammograf. Na nowy muszą uzbierać mieszkańcy

Potrzeba półtora miliona złotych

Wykonanie badania mammograficznego w szpitalu wojewódzkim w Krośnie? To niemożliwe. Mija rok, od kiedy wysłużony 22-letni mammograf przestał działać. Na nowy niestety brak funduszy. Cała nadzieja w mieszkańcach, którzy zaczęli zbiórkę na zakup nowego sprzętu.

Każdego roku na maszynie, badania wykonywano kilkuset kobietom. Niestety od roku pacjentki muszą jeździć do szpitali oddalonych od Krosna nawet o kilkadziesiąt kilometrów. - To jest wstyd, żeby nie było możliwości zbadania się w krośnieńskim szpitalu – mówi oburzona Alicja Styś.

Państwo jak na razie nie chce pomóc, dlatego mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Pani Kamila Bogacka, założycielka stowarzyszenia „Czyń Dobro Mimo Wszystko” zorganizowała zbiórkę pieniędzy na kupno mammografu. - To się stało moim celowym wyzwaniem życiowym, my kobiety zasługujemy na najlepszy sprzęt – twierdzi Kamila Bogacka.

Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo koszt urządzenia to półtora miliona złotych.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

szpital

nfz

zdrowie

krosno

Redakcja 24 godziny
date_range 1 grudnia 2016 schedule 18:17
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26