24h online
W jednej chwili stracili nogi. Kto popełnił błąd? źródło: „24 godziny”

W jednej chwili stracili nogi. Kto popełnił błąd?

Śledczy wyjaśnią wypadek w fabryce

W szczecińskiej fabryce fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego dwóch mężczyzn straciło nogi. Prokuratura wszczęła śledztwo, które wyjaśni okoliczności zdarzenia z minionego piątku.

Z informacji Radia Szczecin wynika, że ciężki element ze stali nagle spadł na nogi dwóch pracowników fabryki. Jednemu z mężczyzn trzeba było amputować obie nogi, drugiemu z poszkodowanych – jedną.

Zobacz także: „Super temat”. Wypadki w pracy. Jak chroni nas prawo?

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Śledczy ustalą czy doszło do nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz niedopełnienia zasad bezpieczeństwa. Sprawie przygląda się też Państwowa Inspekcja Pracy.

Na chwilę obecną nikomu nie zostały jeszcze postawione zarzuty, gromadzony jest materiał dowodowy, który pomoże w ustaleniu okoliczności wypadku.

(wp.pl, gs24.pl)

operacja

szpital

amputacja

wwypadek w pracy

praca

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 10:14
NIK krytykuje pakiet onkologiczny
Resort zdrowia wprowadził korekty

Jak wynika z raportu Najwyżej Izby Kontroli, która wzięła pod lupę pakiet onkologiczny, procedurą karty DiLO (diagnostyki i leczenia onkologicznego) objęto jedynie 14 proc. chorych leczonych w poradniach specjalistycznych i niecałe 30 proc. leczonych w szpitalach. Bez karty pacjent z podejrzeniem nowotworu i tak musiał czekać w kolejce.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 16:10