24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W domowym laboratorium produkowali amfetaminę

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwie osoby

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Opolu i Białymstoku zatrzymali dwie osoby, które były związane z wprowadzaniem do obrotu dużych ilości amfetaminy. Ich laboratorium było zlokalizowane na domowym poddaszu.

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP wpadli na trop producentów substancji odurzającej w powiecie działdowskim. 40-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta na poddaszu swojego domu prowadzili laboratorium, w którym produkowali amfetaminę.

Czytaj także: Sprzedali prawie 700 kg narkotyków! Wpadli w ręce policji

Policjanci zabezpieczyli ponad 10 litrów płynnej amfetaminy i 1,5 kilograma gotowego do sprzedaży produktu. Wstępna wartość skonfiskowanych substancji to 45 tys. zł. Kobieta została objęta nadzorem policyjnym, a mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Narkotyki w butelkach po herbacie

W tym samym czasie w podwarszawskich Markach policjanci zatrzymali 25-latka, który w bagażniku fiata brava przewoził 10 litrów płynnej amfetaminy w butelkach po mrożonej herbacie. Mężczyznę wytropili policjanci z białostockiego CBŚP, rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją, przemytem i handlem narkotykami. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają dalszych aresztowań w tej sprawie.

(„24 godziny”)


 

cbśp

policja

amfetamina

narkotyki

zatrzymanie

Redakcja 24 godziny
date_range 9 maja 2017 schedule 21:25