24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

W czyje ręce trafią prawa do znaku San Escobar?

Przedsiębiorcy widzą w nim żyłę złota

Urząd Patentowy RP zmaga się wysypem wniosków o rejestrację znaku towarowego San Escobar. Ubiegają się o to firmy zajmujące się sprzedażą m. in. zabawnych gadżetów na imprezy, alkoholu, przekąsek, ubrań, a nawet... papieru toaletowego. Sprawie przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder, który wziął pod lupę fenomen fikcyjnego państwa „utworzonego” w wyniku wpadki Witolda Waszczykowskiego.

Państwo San Escobar nie istnieje. Jednak mówił o nim w jednej ze swoich styczniowych wypowiedzi szef MSZ Witold Waszczykowski. Internauci podchwycili przejęzyczenie, które stało się powodem do wielu żartów. Jak widać, na San Escobar można także zarobić.

Czytaj także: San Escobar zna już cały świat. Co piszą media?

W internecie roi się od różnego rodzaju produktów nawiązujących do lapsusu ministra – do kupienia są m. in. koszulki, kubki, otwieracze czy otwieracze do piwa.

Okazuje się, że niebawem przedsiębiorcy prawdopodobnie będą musieli wycofać swój asortyment ze sprzedaży. Do Urzędu Patentowego RP złożono pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego. O jego przyznaniu decyduje kolejność wpłynięcia. Piersi byli dwaj mężczyźni, którzy uczynili to 23 stycznia 2017 rok.

(dziennik.pl)

san escobar

msz

witold waszczykowski

pis

wpadka

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 21:20

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53