24h online
W całym kraju sypnęło śniegiem. To jeszcze nie koniec źródło: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

W całym kraju sypnęło śniegiem. To jeszcze nie koniec

Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na drogach

Po obfitych opadach śniegu warunki na drogach w całej Polsce są trudne. Kierowcy powinni uważać szczególnie na trasach w Zachodniopomorskiem, Wielkopolsce, na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. To nie koniec opadów – są przewidywane również w czwartek. IMGW ostrzega, że na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje.

W województwie pomorskim sytuacja jest na tyle poważna, że część szkół będzie usprawiedliwiać nieobecności uczniom, którzy nie mieli możliwości dojazdu na lekcje. W powiecie kołobrzeskim szkolne autobusy nie wyjechały dziś w trasę, zaś w gminie Rymań w czwartek szkoły będą zamknięte.

W województwie śląskim na wielu drogach służby nie nadążają z odśnieżaniem. Kierowcy muszą uważać na zalegające błoto pośniegowe.

W stolicy ze śniegiem walczy ponad 160 posypywarek. Od godz. 5 rano drogowcy zmagają się z białym puchem. W pierwszej kolejności ruszyli na główne ulice, mniejsze muszą poczekać na swoją kolej.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia – w Sudetach i Przedgórzu Sudeckim mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Czwartek również upłynie pod znakiem opadów – w zachodniej połowie kraju szczególnie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje śnieżne.

(wp.pl)

imgw

śnieg

pogoda

kierowcy

zima

opady

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 09:02

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09