24h online
W całym kraju sypnęło śniegiem. To jeszcze nie koniec źródło: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

W całym kraju sypnęło śniegiem. To jeszcze nie koniec

Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na drogach

Po obfitych opadach śniegu warunki na drogach w całej Polsce są trudne. Kierowcy powinni uważać szczególnie na trasach w Zachodniopomorskiem, Wielkopolsce, na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. To nie koniec opadów – są przewidywane również w czwartek. IMGW ostrzega, że na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje.

W województwie pomorskim sytuacja jest na tyle poważna, że część szkół będzie usprawiedliwiać nieobecności uczniom, którzy nie mieli możliwości dojazdu na lekcje. W powiecie kołobrzeskim szkolne autobusy nie wyjechały dziś w trasę, zaś w gminie Rymań w czwartek szkoły będą zamknięte.

W województwie śląskim na wielu drogach służby nie nadążają z odśnieżaniem. Kierowcy muszą uważać na zalegające błoto pośniegowe.

W stolicy ze śniegiem walczy ponad 160 posypywarek. Od godz. 5 rano drogowcy zmagają się z białym puchem. W pierwszej kolejności ruszyli na główne ulice, mniejsze muszą poczekać na swoją kolej.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia – w Sudetach i Przedgórzu Sudeckim mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Czwartek również upłynie pod znakiem opadów – w zachodniej połowie kraju szczególnie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju i w Karpatach mogą wystąpić zawieje śnieżne.

(wp.pl)

imgw

śnieg

pogoda

kierowcy

zima

opady

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 09:02