24h online
Uwaga na oszustów. Podają się za pracowników MOPS-u źródło: Pixabay/kaicho20

Uwaga na oszustów. Podają się za pracowników MOPS-u

Metoda „na wnuczka” to przeszłość?

Przed oszustami ostrzegają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie i tamtejsza policja. Podające się za pracowników socjalnych osoby miały wypytywać starszych mieszkańców m.in. o ich sytuację lokalową.

O niepokojących zdarzeniach poinformowali pracowników MOPS-u starsi podopieczni. Według ich relacji osoby podające się za pracowników socjalnych miały wypytywać o ich sytuacją mieszkaniową, a także o dochody.

– Osoby starsze były bardzo zaniepokojone tą sytuacją, ponieważ nie identyfikowały tych osób z ośrodkiem – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Katarzyna Kadela z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Jak zaznaczyła, pracownicy ośrodka zawsze się legitymują i nie prowadzą żadnych ankiet mających na celu ustalanie stanu posiadania i zamożności podopiecznych. – Dla nas była to bardzo niepokojąca sytuacja – dodaje Kadela.

MOPS przypomina, by w kontaktach z podejrzanymi osobami zachować szczególną ostrożność, a w sytuacji gdy coś szczególnie nas zaniepokoi, najlepiej zgłosić się na policję.

(ESKA INFO Kraków)

 

 

MOPS

policja

oszust

na wnuczka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 listopada 2016 schedule 11:21

Ponad 300 funkcjonariuszy w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju przeprowadziło skoordynowaną akcję, w której zatrzymano 15 osób. Wśród nich znalazło się dwóch szefów zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem paliwa. Aresztowani stanowią trzon gangu, który wg oceny prokuratury, mógł wyprać ponad 100 milionów złotych i wyłudzić ze Skarbu Państwa ponad 40 milionów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 15:20