24h online
Uwaga na oszustów. Podają się za pracowników MOPS-u źródło: Pixabay/kaicho20

Uwaga na oszustów. Podają się za pracowników MOPS-u

Metoda „na wnuczka” to przeszłość?

Przed oszustami ostrzegają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie i tamtejsza policja. Podające się za pracowników socjalnych osoby miały wypytywać starszych mieszkańców m.in. o ich sytuację lokalową.

O niepokojących zdarzeniach poinformowali pracowników MOPS-u starsi podopieczni. Według ich relacji osoby podające się za pracowników socjalnych miały wypytywać o ich sytuacją mieszkaniową, a także o dochody.

– Osoby starsze były bardzo zaniepokojone tą sytuacją, ponieważ nie identyfikowały tych osób z ośrodkiem – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Katarzyna Kadela z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Jak zaznaczyła, pracownicy ośrodka zawsze się legitymują i nie prowadzą żadnych ankiet mających na celu ustalanie stanu posiadania i zamożności podopiecznych. – Dla nas była to bardzo niepokojąca sytuacja – dodaje Kadela.

MOPS przypomina, by w kontaktach z podejrzanymi osobami zachować szczególną ostrożność, a w sytuacji gdy coś szczególnie nas zaniepokoi, najlepiej zgłosić się na policję.

(ESKA INFO Kraków)

 

 

MOPS

policja

oszust

na wnuczka

Redakcja 24 godziny
date_range 22 listopada 2016 schedule 11:21