24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Utworzył swoje królestwo… pod Radomiem

Jak zdobyć obywatelstwo?

Mieszko Makowski wpadł na pomysł, że stworzy własne państwo. Droga do tego była bardzo długa. Musiał przejść proklamację, akcesję, plebiscyt terytorialny i odłączenie państwa. Sprawa otarła się również o Prezydenta, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji musiało wydać opinię, że nie naruszono integralności terytorialnej.

Mieszko Makowski najpierw zajął obszar koło Kanady, do którego nikt przed nim nie rościł praw. To właśnie tam jest Kabuto. Następnie zebrał kilkaset podpisów i na mocy konwencji w Montevideo ogłosił, że jego prywatna działka nieopodal Radomia, między Mniszkiem a Wieniawą to też jest Kabuto. Państwo ma na razie ponad 600 obywateli.

(„24 godziny”)

24 godziny

radom

serwis informacyjny

kabuto

królestwo

adam feder

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 20:42
Sportowe aspiracje Ryszarda Czarneckiego
Zostanie szefem PKOl-u?

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kandydatura Czarneckiego została zgłoszona przez działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Decyzja zapadnie już 22 kwietnia. Tymczasem ambicjom polityka partii rządzącej przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:34