24h online
USA powinny wzmocnić nuklearny arsenał? źródło: Wikipedia/Gage Skidmore

USA powinny wzmocnić nuklearny arsenał?

Donald Trump znów szokuje

Niby tylko 140 znaków - tyle ma wpis na Twitterze, ale wystarczyło amerykańskiemu prezydentowi elektowi, żeby kolejny raz zadziwić świat. Donald Trump w krótkiej wiadomości zakomunikował, że Stany Zjednoczone powinny bardziej rozbudować swój nuklearny arsenał.

To zmiana kursu, bo Barack Obama, w ciągu swoich dwóch kadencji - skupił się właśnie na... rozbrajaniu.

Trump napisał na Twitterze: „Stany Zjednoczone muszą znacząco wzmocnić i rozwinąć swój potencjał nuklearny do czasu, gdy świat opamięta się w kwestii broni jądrowej”.

To, jak Donald Trump potraktuje słynną „walizkę z tzw. atomowym guzikiem” było jednym z kluczowych pytań amerykańskiej kampanii. Choć po wyborach Trump znacznie złagodził kampanijny kurs - wycofując się m.in. z budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, czy z likwidacji reformy zdrowia, zwanej potocznie „Obamacare” - zapowiedzi wzmocnienia atomowego arsenału mocno przestraszyły nie tylko Stany Zjednoczone.

 

Wypowiedź Donalda Trumpa spotkała się z wieloma głosami krytyki. Co miał na myśli prezydent elekt?

(„24 godziny”)


 

donald trump

stany zjednoczone

usa

broń

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 14:19
13-letnia Julia coraz bliżej operacji. Zbiórka trwa!
Niewiele zostało, by wydarzył się cud

Julia Szponar urodziła się ze skomplikowaną wadą serca i płuc. 13-latka ma szansę, żeby wyjechać na operację do Kalifornii. Koszt operacji wynosi jednak aż 3 miliony złotych. Dzięki pomocy tysięcy osób, udało się już zebrać ponad 2 miliony, ale czas goni, bo termin wyjazdu za ocean wyznaczono na koniec czerwca.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 kwietnia 2017 schedule 16:44