24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Urodziła martwe dziecko na korytarzu. Personel nie czuje się winny

Pilęgniarki walczą o przywrócenie do pracy

- Wydał na nas wyrok - tak o decyzji dyrektora Grzegorza Fitasa mówi Wanda Gut jedna z ośmiu zwolnionych osób ze starachowickiego szpitala. Na początku listopada jedna z pacjentek nie otrzymała pomocy i szpitalnym korytarzu urodziła martwe dziecko.

- Czy ktoś się liczył z tym, że niszczy nasze życie osobiste, nasze życie zawodowe, nasze życie rodzinne. O tym nikt nie pomyślał na pewno – mówi Wanda Gut, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Starachowicach.

Kobieta w sądzie, będzie walczyć o swoje dobre imię. Nie poczuwa się do winy. O całym zdarzeniu, które miało miejsce w szpitalu dowiedziała dopiero z wiadomości po powrocie z dyżuru. - Gdyby był sygnał, że potrzebna jest pomoc to my nigdy pomocy nie odmawiamy. Ale tego dnia nikt do nas nie dzwonił i nikt o pomoc nie prosił – tłumaczy Gut. Jak dodaje, w sądzie będą też walczyć pozostałe zwolnione pielęgniarki.

1 listopada do szpitala w Starachowicach trafiła kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Badanie USG wykazało, że dziecko nie żyje. Zapadła decyzja, że Izabela Zięba musi urodzić siłami natury. Jej mąż biegał po całym oddziale i prosił o pomoc. Ze strony personelu nie było żadnej reakcji. Kobieta urodziła martwe dziecko na podłodze bez jakiejkolwiek pomocy. - Gorzej jak u weterynarza. Na zwierzęta zwraca się uwagę, a tu nic – mówi zapłakana Izabela Zięba.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

(„24 godziny”)

zdrowie

polska

Redakcja 24 godziny
date_range 17 listopada 2016 schedule 21:09