24h online
Uratowali zakopaną żywcem suczkę źródło: Materiały Straży Miejskiej w Łodzi

Uratowali zakopaną żywcem suczkę

Nagroda za pomoc w ustaleniu sprawcy

Dwóch mężczyzn znalazło suczkę owczarka niemieckiego, która została zapakowana w biały worek i przysypana ziemią. Psa wykopano w okolicy ul. Zagrodowej w Łodzi. Trwają poszukiwania sprawcy.

Łódzki Animal Patrol otrzymał zgłoszenie dotyczące zakopanego żywcem psa we wtorek ok. godz. 14.00. Dwóch mężczyzn usłyszało wycie zwierzęcia, zlokalizowali je i częściowo odkopali.

Suczka była zapakowana w biały worek, który został przysypany ziemią. Przybyli na miejsce strażnicy wyciągnęli psa, jednak ten był tak słaby, że nie mógł wstać o własnych siłach. Potrzebne były nosze.

Sprawca myślał, że zabił

- Jest to starsza sunia, która najprawdopodobniej została uderzona jakimś przedmiotem w głowę, co prawdopodobnie spowodowało utratę przytomności. Sprawca, który to zrobił myślał, że zwierzę nie żyje, dlatego zapakował je w worek i zakopał - opisują strażnicy Animal Patrol cytowani przez portal Eska Info.

Wyznaczono nagrodę

Po wstępnych oględzinach stwierdzono obrażenia, które mogły powstać w wyniku skatowania. Obecnie pies walczy o życie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Animal Patrol, tel: 605-569-100 lub pod numerem alarmowym straży miejskiej: 986.

Za wskazanie sprawcy/sprawców przewidziana jest nagroda.

(lodz.eska.pl)

pies

zwierzęta

łódź

straż miejska

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 12:24
Zmarł wyjątkowy burmistrz z Alaski
Rządził miastem 20 lat

Nie żyje burmistrz miejscowości Talkeetna na Alasce. Swoją funkcję sprawował przez 20 lat. Ale to nie przez imponujący urzędniczy staż wspominamy o włodarzu. Bardziej niezwykłe jest to, że burmistrz był... kotem. Może specjalnych samorządowych kompetencji Stubbs nie miał, ale za to miał zawsze cieszył się wielkim poparciem.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 16:33