24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Upał i nawałnice, czerwcowa aura nie rozpieszcza

Pogoda daje w kość

Najpierw ulewne deszcze, gwałtowne burze, grad i porywisty wiatr. Kilka godzin później upał, słońce i nawet 30 stopni Celsjusza na termometrach. Pogoda jak w kalejdoskopie, ale niektóre z tych zjawisk są bardzo niebezpieczne.

Ostatniej nocy w Opolu woda wlewała się do piwnic, zalewała ulice, a studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem deszczówki.

W niektórych rejonach Polski ogromne szkody wyrządziły pioruny. Tak było w miejscowości Miedźno, w okolicach Kłobucka na Śląsku. Błyskawica uderzyła w dom jednorodzinny. Musieli interweniować strażacy. – Udało się ewakuować mieszkańców, piorun uderzył w dom – mówił jeden z nich.

Czytaj także: Silne burze nad Polską

Na Podkarpaciu i w okolicach Jasła straż pożarna w regionie interweniowała 88 razy, wyjeżdżała do 20 pożarów, podtopionych piwnic i powalonych drzew. Poszkodowane zostały cztery osoby – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji brało udział łącznie pół tysiąca strażaków.

Groźnie było też nad jeziorem turawskim na Opolszczyźnie, straż szukała tam wędkarza, ale na szczęście okazało się, że to fałszywy alarm.

Deszcze i burze nie odpuszczą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnym deszczem dla ośmiu województw. Deszcze i burze na razie nie odpuszczą – przede wszystkim będzie bardzo ciepło.

(„24 godziny”)

pożar

deszcz

pogoda

burza

studzienki kanalizacyjne

nawałnica

straż pożarna

Redakcja 24 godziny
date_range 28 czerwca 2017 schedule 21:00