24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Czy powinniśmy przyjąć imigrantów z państw muzułmańskich? [SONDAŻ]

Komisja Europejska grozi Polsce ukaraniem

Unia Europejska nadal nie uporała się z ogromną liczbą imigrantów. Polska nie przyjęła jeszcze żadnego uchodźcy - niewykluczone, że niebawem taka postawa zostanie ukarana przez Komisję Europejską. Jakie zdanie mają nasi rodacy? Czy Polska powinna otworzyć swe granice dla imigrantów z krajów z państw muzułmańskich?

„Polski nie stać dzisiaj na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych, ale chcemy przyjmować uchodźców, tych którzy nie mogą w swoim kraju czuć się bezpiecznie – zadeklarowała dwa lata temu ówczesna premier Ewa Kopacz. Jej rząd zadeklarował, że Polska przyjmie ok. 7 tys. imigrantów. Do tej pory tak się jednak nie stało.

„Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy. Nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców” – poinformowała premier Beata Szydło

Premier Komisja Europejska dała rządowi Szydło czas do czerwca. Jeśli nie zmieni swojej postawy, KE weźmie pod uwagę rozpoczęcie procedury o naruszenie unijnego prawa przez Polskę.

Czytaj także: Premier Szydło: Polska nie przyjmie uchodźców

W sondażu na zlecenie Nowa TV i portalu SE.pl zadaliśmy Polakom pytanie: Czy Polska powinna przyjąć imigrantów z państw muzułmańskich?

71 proc. odpowiedziało „nie”. Pomysł przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich popiera 15 proc. respondentów. 14 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 11-12.05.2017 roku na próbie 1018 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(„24 godziny”, SE.pl)


 

uchodźcy

unia europejska

sondaż

ewa kopacz

komisja europejska

beata szydło

rząd

Redakcja 24 godziny
date_range 17 maja 2017 schedule 21:18